Džeko približio Inter osmini finala, preokret Ajaksa u Istanbulu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Fudbaleri Intera savladali su na svom terenu Šathtjor iz Donjecka 2:0 (0:0) u pretposljednjem kolu grupe D Lige šampiona.

“Neroazuri” su ovim trijumfom obezbjedili prolaz u nokaut fazu, ukoliko večeras Šerif ne savlada Real Madrid.

U prvom dijelu nije bilo golova, makar ne onih regularnih, pošto je gol Ivana Perišića u 25. minutu poništen zbog ofsajda.

Nije to bio jedini poništen pogodak, jer je u 58. minutu Lautaro Martinez pogodio mrežu, da bi glavni arbitar Hategan dosudio faul u napadu.

Konačno tri minuta kasnije Edin Džeko pogađa za vođstvo “Neroazura”.

U 67. minutu u centru pažnje hrvatsko-bosanskohercegovački duo, Perišić za Džeka, koji glavom proslijeđuje loptu iza leđa Trubina za njegov drugi gol na utakmici, a ukupno treći u ovoj sezoni elitnog takmičenja.

U istoj grupi večeras snage će odmjeriti Šerif i Real Madrid u Tiraspolju.

Trenutna tabela” Inter 10, Real Madrid 9, Šerif 6, Šahtjor 1.

U posljednjem kolu igraju Real i Inter na “Bernabeu”, te Šahtjor i Šerif.

U istom terminu Ajaks je slavio protiv Bešiktaša u istanbulu nakon preokreta 2:1 (0:1) u grupi C.

Domaći su poveli golom Rahida Gezala sa bijele tačke u 22. minutu.

U nastavku dva gola Sebastiana Alera u 54′ i 59. minutu kojima se izjednačio na vrhu liste strijelaca sa kolegom iz Bajern Minhena Robertom Levandovskim.

U trećem minutu nadoknade Aler je mogao do het-trika, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda.

Ajaks je već osigurao prolaz, Bešiktaš je ostao bez šansi i za LE, dok se kasnije večeras od 21 čas u istoj grupi sastaju Borusija Dortmund i Sporting u Lisabonu.

Tabela: Ajaks 15, Dormund 6, Sporting 6, Bešiktaš 0.