Da su tradicija i porodična okupljanja i dalje važni, čak i u vremenu kada su putovanja sve dostupnija, pokazali su i ovi Vaskršnji praznici koje su brojni građani Podgorice proveli u svojim domovima. Ipak, ima i onih koji su praznike iskoristili za putovanja širom svijeta. 

„Što se tiče agencije imali smo od 7 do 8 programa, odnosno aražmana i naši su putnici imali priliku da posjete destinacije kako po Evropi, a neki su i do Azije i Afrike stizali“, kazao nam je turistički agent Marko Mitrović.

Građani sa kojima smo razgovarali praznike su uglavnom proveli u svojim domovima gdje je, kako kažu, najljepše, ali i najjeftinije. Pogledajte anketu:

[elementor-template id="838363"]

Mitrović naglašava da su turistički aranžmani za državne praznike traženiji nego za vjerske.

„Često naši putnici najviše putuju za 21. maj gdje je dosta skuplje iako je taj internacionalni taj praznik rada i odlučuju se da za 1. maj otputuju negdje, naravno i za Njegoševe praznike jer budu uvijek slobodni 3 ili 4 dana“, naveo je Mitrović.

On poručuje da putovanja olakšavaju mogućnosti plaćanja na rate, kao i popusti koje građani mogu iskoristiti.  

Notify of
0 Komentara
Inline Feedbacks
Pogledaj sve komentare
RTV PG AI Novinar