Riječ je o adaptaciji dramskog teksta „Draga Jelena Sergejevna“ ruske autorke Ljudmile Razumovske, koji je jezički prilagodio i režirao Branko Ilić.
Predstava donosi priču o četvoro maturanata koji dolaze kod svoje profesorice uoči mature, što prerasta u psihološki triler o pritisku, odgovornosti i sistemskim vrijednostima.
„Ako izlaza iz obrazovnog sistema ima, on je daleko — u decenijama dugom moralnom, etičkom i kulturnom uzdizanju“, poručuje reditelj Ilić.
Uloge tumače: Branka Femić Šćekić, Miloš Kašćelan, Pavle Bogojević, Maša Labudović i Milo Perović. Scenografiju potpisuje Ivanka Vana Prelević, a kostime Tijana Todorović.
Ulaznice su u prodaji po cijeni od 10 eura, dok je za učenike, studente i penzionere cijena 5 eura. Prodaja će biti organizovana u petak, 10. maja i na dan predstave, 12. maja od 10h do 12h u kancelarijama Kulturnog centra, kao i na blagajni dva sata prije početka.
„Ne propuste ovu snažnu i aktuelnu predstavu koja ostavlja publiku sa važnim pitanjima i bez lakih odgovora.“, poručuju iz Kulturnog centra „Nikola Đurković“.