Search
Close this search box.

Saopštenje

DPS: Uprava policije po nalogu Demokrata saučesnik u pokušaju nasilnog zauzimanja vlasti, država klizi ka anarhiji

Jučerašnji skandal u opštini Budva, kada je grupa građana predvođena članovima OKG Budvanska i BIL licima zauzela opštinu i pokušala nasilno preuzimanje lokalne vlasti, desio se uz punu podršku državnih institucija i bezbjednosnog sektora, saopštila je Demokratska partija socijalista Crne Gore.

“Uprkos upornim i višesatnim pozivima Upravi policije, koja je upoznata sa činjenicom da su neovlašćena lica nasilno zauzela zgradu Opštine i da je narušen javni red i mir, te ugrožena bezbjednost odbornika, izostala je reakcija državnih organa, pa su građani koji su bili zatočeni u zgradi bili prinuđeni da se sami brane od nasilnika”, navodi DPS.

Ovim je, ističu, Uprava policije postala saučesnik u izvršenju krivičnog djela, a sve po nalogu političkog rukovodstva bezbjednosnog sektora kojim upravlja Demokratska Crna Gora.

“Posebno je skandalozno što je državna sekretarka MUP-a i odbornica Dragana Kažanegra Stanišić, pružala logističku podršku predstavnicima organizovanog kriminala u brutalnom rušenju ustavnog poretka. Sve što se dešava u Budvi samo je kulminacija krize koja potresa Crnu Goru na svim nivoima, i koja nezaustavljivo gura zemlju u anarhiju”, dodaje DPS.

Demokratska partija socijalista naglašava da neće dozvoliti ugrožavanje bezbjednosti svojih odbornika u Skupštini opštine Budva, te pozivaju državne organe da se vrate svojim ustavnim nadležnostima, i zaštite građane Budve od bezakonja.

“U suprotnom, svaki naredni incident biće tretiran kroz primarnu odgovornost onih koji nijesu reagovali, sa svim potencijalnim posljedicama koje mogu nastupiti, ne samo u Budvi, već širom Crne Gore”, poručuje DPS.

Ostavite komentar

0 Komentari
Inline Feedbacks
View all comments

Najnovije

Povezani članci