Đoković slavio u Indijan Velsu nakon pet godina: Prvi teniser svijeta preko Vukića do 3. kola

Najbolji teniser svijeta, Novak Đoković, plasirao se u treće kolo mastersa u Indijan Velsu, pošto je jutros po našem vremenu bio bolji od Australijanca crnogorskih korijena Aleksandra Vukića u tri seta – 6:2, 5:7, 6:3.

Bio je ovo prvi trijumf srpskog tenisera u kalifornijskoj pustinji poslije pet godina, a upisao je jubilarnu 400. pobjedu turnirima iz masters serije.

U svom prvom meču poslije Australijan opena, osvajač 24 grend slem titule imao je manjih problema u drugom setu, ali ipak nije dozvolio iznenađenje.

„Bio sam nervozan na početku. Izgubio sam zalet, nisam igrao meč više od pet nedjelja. U trećem setu sam ponovo podigao nivo igre i mislim da je isti bio dobar. Sjajni poeni, natjerao me je da u nekim važnim momentima zaista dobro odigram. Drago mi je da se to dogodilo“, rekao je između ostalog srpski teniser nakon meča.

Đoković je meč otvorio brejkom, poveo 2:0, a potom u sedmom gemu još jednom oduzeo servis rivalu za siguran i ubjedljiv prvi set.

Vukić je u drugom setu došao do 3:0, ovak se vratio sa tri gema u nizu. Nakon toga obojica su čuvala svoj servis do 12. gema, kada je Australijanac iskoristio drugu set loptu nakon fantastičnog riterna u protivnikovom stilu i uveo meč u treći set.

U setu odluke Đoković je propustio dvije brejk šanse u trećem gemu, ali već u narednom pravi brejk za 3:2, da bi meč završio novim brejom u devetom gemu za plasman u treću rundu.

Tamo ga čeka okršaj sa Italijanom Lukom Nardijem.

Đoković je prvi nosilac u Indijan Velsu, a titulu brani Karlos Alkaraz.