Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Najbolja crnogorska teniserka Danka Kovinić pobijedila je danas 58. igračicu na svijetu Belgijanku Van Utvank 2:0 (6:3, 6:3) u prvom kolu WTA turnira u Tenerifeu.

Danka je odigrala sjajan meč, imala visok procenat osvojenih poena na prvi servis (75%), a rivalki je tokom cijelog duela dozvolila jednu brejk šansu.

U uvodnom setu Kovinićeva je sa dva brejka riješila set (uz jedan izgubljen brejk) sa 6:3 poslije samo 37 minuta igre.

Drugi set identičan rezultat, takođe uz dupli brejk (6:3) naša teniserka prolazi u narednu rundu.

Tamo će igrati protiv bolje iz duela Kamila Đorđi (Italija) – Bolsova Zadoinov (Španija).

Danka je takođe prošla i u dublu.

Ona je u paru sa Kormačevom savladala njemački dubl – BartelLohof 2:0 (7:5, 6:4).

Nagradni fond turnira u Tenerifeu iznosi 235. 000 američkih dolara, a igra se na tvrdoj podlozi.