Search
Close this search box.

Dalas poveo protiv Klipersa, Dončiću asistencija falila za tripl-dabl (VIDEO)

Nakon startnog poraza u Los Anđelesu, košarkaši Dalasa uspjeli su da preokrenu rezultat u prvoj rundi plej-ofa Zapadne konferencije protiv Klipersa – Maveriksi su slavili 101:90 u prvom od dva meča kod kuće, pa vode u seriji sa 2-1.

Gosti nijesu imali rješenja za Luku Dončića, koji je bio na ivici tripl-dabl učinka, iako nije imao idealno šutersko veče, s obzirom na to sa je 22 poena, uz 10 skokova, devet asistencija i dvije ukradene lopte.

Ključ je bila odlična druga četvrtina Dalasa koju je dobio sa 36:18, pa je na poluvremenu imao 13 poena prednosti (54:41), a u nastavku je konstantno imao dvocifrenu prednost i pobjeda nije dolazila u pitanje.

Kajri Irving je dodao 21 poen uz četiri skoka, šest asistencija i dvije ukradene lopte, dok je Derik Lajvli II postigao 13 poena.

Na drugoj strani, Džejms Harden i Norman Pauel postigli su po 21 poen, ali to nije bilo dovoljno Klipersima. Ivica Zubac je za 32 minuta postigao 19 poena, uz osam skokova i dvije asistencije.

Naredni susret dva tima igra se u neđelju od 21.30 po srednjeevropskom vremenu.

Košarkaši Minesote došli su na korak od “metle” u prvoj rundi plej-ofa Zapadne konferencije protiv Fikinsa, pobjedom u trećem meču rezultatom 126:109.

„Vukovi“ vode 3-0 u seriji i nadomak su duela protiv Denvera, koji takođe ima 3-0 protiv Los Anđeles Lejkersa.

Utakmica je donekle bila u egalu do treće četvrtine, kada se Minesota serijom odlijepila, najpre na dvocifrenu razliku, a onda i stigla do nedostižnih +20 (86:66).

Ponovo je najbolji bio Entoni Edvards, koji je meč završio sa 36 poena, devet skokova i pet asistencija. Sjajan doprinos dali su centri, Rudi Gober sa 19 poena i 14 skokova, a Karl Entoni Tauns sa 18 koševa i 13 uhvaćenih lopti.

U poraženom sastavu Bredli Bil je imao 28 poena i po četiri skoka i asistencije, Kevin Durent 25 poena, pet asistencija, i četiri skoka, a Devin Buker 23 poena, osam asistencija i tri skoka.

Za razliku od duela između Dalasa i LA Klipersa, odnosno, Minesote i Finiksa, mnogo više neizvjesnosti bilo je u meču između Indijane i Milvokija. Njihov treći meč u seriji je završen poslije produžetka rezultatom 121:118 u korist Pejsersa, koji sada imaju vođstvo od 2-1.

Sjajan je bio Majls Tarner sa 29 poena i devet skokova, ali je na kraju trijumf donio Tajris Halibarton sa tripl-dablom od 18 poena, 10 skokova i čak 16 asistencija i ključnim poenima u završnici produžetka.

Milvoki, koji je bio bez Janisa Adetokumba, predvodili su Kris Midlton sa 42 poena i 10 skokova, dok je Demijan Lilard dodao 28 poena. Njih dvojica su dugo „vukli“ Bakse i vratili ih iz minusa od 15 poena.

U posljednjoj četvrtini se zakuvalo, bila je rezultatska klackalica, sve dok Indijana nije uspela da povede u poslednjem minutu. Tada je sjajni Kris Midlton pogodio težak šut za tri poena sekund prije kraja za produžetak.

A onda je u prodižetku uslijedila „ludnica“. Poslije egal četiri i po minuta u produžetku, najprije je Nejsmit pogodio trojku za 118:115 Indijane, da bi Midlton uzvratio o tablu za 118:118. U posljednjih sedam sekundi je Tajris Halibarton uzeo loptu i krenuo u prodor, poentiravši uz faul. Ostalo je još sekund i po za Midltona da još jednom uzvrati, ali ovog puta nije uspio i Indijana je povela sa 2-1 u seriji.