Odbojkaši Budve završili su već na startu, ovosezonski nastup u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Nakon što su prošle sedmice na svom parketu u prvom meču poraženi od austrijske Zadruge DOB maksimalnim rezultatom (3:0), danas su u u revanšu u Blajburgu pružili snažan otpor rivalu, ‘otkinuli’ set, a utisak je da su mogli i više, ali na kraju poraz u četiri seta – 37:35, 25:27, 25:21, 25:18.

Dva i po seta Budva je bila više nego ravnopravan protivnik.

U uvodnom sete koji je završen tek nakon 41 minuta i čak 72 poena, igralo se poen za poen, samo u dva navrata domaćin imao dva razlike, a na kraju je Budva propustila čak šest set lopti, a Zadruga je iskoristila svoju šestu i došla do 1:0.

Nije to obesrabrilo goste, naprotiv. Nastavilo se u sličnom ritmu, samo sa drugačijim epilogom – ovog puta Budvani su spasili dvije set lopte i sa 27:25 stigli do poravnanja.

Domaćin je tokom trećeg seta konstantno vodio, a isti je prelomljen kada je Zadruga otišla na nedostižnih 18:13.

Četvrti set donio je najmanje uzbuđenja, domaćin je imao 17:10, Budvani su odgovorili, prišli na 21:18, ali austrijski sampion je sa četiri vezana poena stigao do pobjede i plasmana u drugo kolo elitnog takmičenja gdje će im rival biti finska Valepa.

DOB Zadruga – Budva 3:1 (37:35, 25:27, 25:21, 25:18)

Blajburg – Jufa arena. Gledalaca: 350. Sudije: Šabo (Mađarska), Kurtis (Letonija).

DOB Zadruga: Rainer, Pitakudis 5, Kopščar, Štajner (libero), Bakiri 15, Aspiotis 27, Krac 13, Kaibald, Šabo 10, Krasnig 3, Ščerbakov 5, Kicinger (libero), Mađunkov 3, Vric.

Budva: Jelić 1, Lečić, Milenković, Gmitrović 30, Hadžisalihović 6, Krivokapić (libero), Giljanović 12, Ćinćur 2, Fazlić 7, Milić 10, Toman (libero), Begić, Bjeljac.