Odbojkaši Budve pobijedili su večeras pred svojim navijačima holandski Dinamo Apeldorn sa 3:0 (25:22, 26:24, 25:21) u prvom kolu šesnaestine finala CEV kupa.

Meč je trajao 79 minuta, a sva tri seta bila su prilično ujednačena, ali crnogorski šampion je boljom igrom u završnici došao do maksimalnog trijumfa.

U prvom setu gosti su u nekoliko navrata imali tri poena viška, posljednji put bilo je (18:15), da bi Budvani odgovorili, izjednačili na 18:18 i boljom završnicom dobili uvodni dio igre.

U drugom setu igralo se na razliku, domaćin je konstantno vodio, ima i plus četiri (18:14), ali dvostruki uzastopni šampion Holandije se vratio, spasio set loptu kod 24:23, međutim Budva je potom uspjela da iskoristi drugu set loptu i povede 2:0.

Treći set takođe je donio dosta uzbuđenja, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, gosti su posljednji put vodili (17:16), Budva preokrenula na 22:21 i sa tri vezana poena došla do maksimalne pobjede.

Najefikasniji kod pobjednika bili su kapiten Balša Radunović sa 20 i Lazar Dodić sa 16 poena.

Na drugoj strani jedini sa dvocifrenim učinkom bio je Duka Kruka (13).

Revanš u Apeldornu na programu je 29. novembra.

Bolji iz ovog duela ide na megdan pobjedniku dvomeča Tirol Insbruk – Fenerbahče, a austrijski tim slavio je u prvom meču na svom parketu – 3:2.

Budva – Dinamo Apeldorn

3:0 (25:22, 26:24, 25:21)

Budva – MSC “Budva”. Gledalaca: 500. Sudije: Njevjerovska (Poljska), Hulka (Ukrajina).

Poeni iz napada: Budva 39, Dinamo Apeldorn 40. Poeni iz bloka: Budva 7, Dinamo Apeldorn 6. Poeni nakon servisa: Budva 9, Dinamo Apeldorn 3. Greške protivnika: Budva 20, Dinamo Apeldorn 17.

Budva: Močić (libero), Miljanić, Lečić, R. Milenković 3, Rađenović, Radunović 20, Radonić 1, Hadžisalihović 4, Krivokapić (libero), V. Milenković, Ćinćur 6, Dodić 16, Ječmenica 5. Trener: Miljan Bošković.

Dinamo Apeldorn: Van Solkema 1, Tijhuis, Vilijams 7, Bak 2, Ejbraham 8, Van Zist 6, Bosma, Van Kuten 7, Svard, Kruk 13, De Veijer, Lipke, Van der Šaf 5. Trener: Redbad Strikverda.