NAJNOVIJE

Košarkaši Budućnost Volija pobjedom su otvorili novu sezonu u Evrokupu.

“Plavi” su večeras u “Morači” savladali litvanski Litkabelis 76:65 (17:17, 14:21, 22:12, 23:15) u prvom kolu grupe B.

Izabranici Petra Mijovića zaostajali su u 24 minutu 14 razlike, ali uspjeli su da se vrate i na kraju upišu važan trijumf.

Domaćin je bolje otvorio meč, vodio (9:3), potom (15:7), da bi gosti serijom 7:0 stigli do egala (15:15), a nakon uvodnog dijela igre bilo je (17:17).

Litkabelis je u drugom kvartalu konstantno vodio, u 14. minutu imao plus osam poslije poena Gedminasa Orelika (32:24), da bi na poluvremenu otišao sa sedam poena prednosti (38:31).

Budućnost je otvorila treći period poenima Marvina Džonsa (38:33), a onda su se gosti serijom 11:2 odlijepili na maksimalnih plus 14 (49:35).

Nakon tajm-auta Petra Mijovića Podgoričani se bude, stežu odbranu i na krilima Vladimira Mihailovića i Andrije Slavkovića serijom 19:1 dolaze do (53:50) pred odlučujućih deset minuta. Dakle litvanski tim je za više od šest minuta igre postigao samo jedan poen sa linije slobodnih bacanja.

Litkabelis se ipak nije predavao, uspio je mini-serijom na počektku posljednjeg perioda da pređe u vođstvo (55:53), ali to je bilo praktično sve od njih.

Razigrali su se tada dva posljednja pojačanja crnogorskog šampiona – Joan Makundu i Brendon Pol, a nakon poena Džakorija Vilijamsa Budućnost ide na 11 razlke (72:61) na nepuna dva minuta prije kraja i otklanja sve dileme oko pobjednika.

Budućnost su do trijumfa vodili Džakori Vilijams i Mekinli Vrajt sa po 13 poena, Vladimir Mihailović dodao je 12, Joan Makundu 10…

Na drugoj strani najefikasniji Gabrijelius Maldunas sa 16, pratio ga je Gediminas Orelik sa 14.

Budućnost Voli će u drugom kolu, 11. oktobra, biti gostovati Turk Telekomu, dok će prije toga u ABA ligi igrati protiv Mornara u Baru.