Search
Close this search box.

MERIDIANBET 1. CFL/SEDMO KOLO

Budućnost se osamila na vrhu, Vukotić sa dva gola srušio Jezero

Pobjedom Budućnosti nad Jezerom na Gradskom stadionu u Bijelom Polju (2:0) kompletirano je sedmo kolo u Meridianbet 1. CFL.

„Plavi“ su se tako osamili na vrhu tabele sa 17 bodova, tri više od najbližeg pratioca i za sada najprijatnijeg iznenađenja domaćeg šampionata Petrovca.

Sa druge strane, Plavljani su doživjeli drugi uzastopni poraz i ostali na začelju sa četiri boda, koliko ima i Mornar.

Oba gola postigao je fenomenalni Milan Vukotić u 45, odnosno 58. minutu.

Sve do pred kraj prvog poluvremena praktično ništa nismo vidjeli ni od jednih ni od drgugih na poprilično lošem terenu u Bijelom Polju, a onda se sve promijenilo. Nakon što odbrana Jezera nije baš najbolje reagovala i otklonila opasnost, lopta je stigla do Milana Vukotića koji je prebacio sa lijeve na desnu nogu i sa 15-ak metara iskosa sa lijeve strane prelijepo i hiruški precizno pogodio gornji lijevi golmanov ugao za 1:0.

Minut nakon vodećeg gola Budućnost je mogla da duplira prednost. Vukotić je sjajno pronašao Petra Grbića koji je sve dobro uradio, obišao golmana Stefana Kastratovića, ali je jedan odbrambeni igrač spriječio siguran pogodak na gol-liniji.

U 55. minutu kombinacija prezimenjaka Andrije i Ivana Bulatovića, ali je napadač „plavih“ šutirao pored gola, a zasmetao mu je dovoljno golman Kastratović.

Nepuna tri minuta kasnije Podgoričani su duplirali prednost. Ivan Bulatović je odličnom loptom spojio Vukotića sa golom koji se dobro kretao i udarcem iz prve po drugi put matirao golmana Jezera.

U 71. minutu Andrija Bulatović je šutirao sa oko 18 metara, ali samo pored gola.

Desetak minuta prije isteka regularnog toka Igor Ivanović je izašao sam ispred Kastratovića, ali kao pobjednik iz ovog duela izašao je čuvar mreže Plavljana.

Tri minuta prije isteka regularnog toka novajlija Andrija Pavlović nije iskoristio zicer, u situaciji „jedan na jedan“ sa golmanom, prebacio je čitav gol.

Tim Borisa Miličkovića nije stvorio nijednu šansu vrijednu pomena tokom čitavog meča, sem nekoliko bezopasnih udaraca sa distance.

Budućnost će u narednom kolu ugostiti Jedinstvo, Jezero najprije dočekuje Mornar u zaostalom meču druge runde, a potom će igrati protiv Sutjeske u Nikšiću.