Budućnost nemoćna u Pljevljima, Sutjeska i Arsenal ponovo remizirali, pobjede Mornara i Jedinstva

Veliko iznenađenje na otvaranju 21. kola Meridianbet 1. CFL – lider i aktuelni šampion Budućnost poražen je danas „pod Golubinjom“ od posljednjeplasiranog Rudara (3:0).

BUDUĆNOST DALA PRILIKU TUZANIMA DA PREUZMU VRH

Poraz Podgoričana znači da će Dečić već sjutra imati priliku da preuzme lidersko mjesto, pod uslovom da savlada Petrovac na svom terenu.

Budućnost je prekinula seriju od devet utakmica bez poraza, a posljednji neuspjeh doživjela je prvog oktobra prošle godine, kada je izgubila minimalno od Dečića.

RUDAR NOKAUTIRAO ŠAMPIONA I POBJEGAO SA DNA

S druge strane Rudar je prekinuo niz od sedam mečeva u kojima nije znao za trijumf protiv današnjeg rivala (šest poraza i remi) i slavio prvi put još od osmog decembra 2021. godine, kada je na istom ovom stadionu bilo 3:1.

Ono što je još bitnije za tim Nedeljka Vlahovića jeste da je ostvario velika tri boda u borbi za opstanak i prepustio začelje ekipi Mladosti Lob.bet.

Domaćin je poveo u 11. minutu golom Petra Bogdanovića. Bodin Tomašević je izgubio loptu, Bismark Apija asistirao srpskom napadaču koji nije pogriješio.

Isti igrač bio je u prilici u krajem prvog poluvremena, ali je Tomašević ovoga puta pravovremeno intervenisao i odnio loptu ispred strijelca prvog gola.

Prednost Rudara u 49. minutu udvostručio je doskorašnji fudbaler Sutjeske Dušan Živković uz malu Vladana Adžića, koji je skrenuo loptu i prevario golmana Đorđija Pavličića.

Konačan ishod postavio je Stefan Golubović lijepim pogotkom sa ivice šesnaesterca u 87. minutu, samo nekoliko sekundi po ulasku na teren.

Budućnost jeste imala više loptu u nogama, ali nije previše uspjevala da ugrozi gol sigurnog Milisava Vuksanovića, a kao da je drugi pogodak Pljevljaka na otvaranju nastavka potpuno „presjekao“ izabranike Mladena Milinkovića.

Imao je Đorđe Despotović priliku da prepolovi zaostatak sredinom drugog dijela, ali bio je zamalo kratak, a odmah nakon toga Živković je mogao da zatvori utakmicu, međutim Pavličić je „izvadio“ loptu ispod prečke.

Mogao je i Balša Sekulić da učini meč neizvjesnim, ali je Vuksanović osujetio njegov pokušaj pravovremenim istrčavanjem.

Pljevljaci su prvi put ove sezone postigli tri gola i sasvim sigurno jedna ovakva pobjeda daće im dodatni vjetar u leđa da sačuvaju prvoligaški status.

MORNAR ŽIVI EVROPU, MLADOST PREUZELA „FENJER“

Mornar je nakon minimalne pobjede nad Sutjeskom u Baru na otvaranju proljećnog dijela, danas poslije preokreta savladao Mladost na „DG areni“ (2:1) i nastavio sa odličnim izdanjima.

Debitant u eliti preuzeo je „fenjer“ od Rudara.

Sva tri pogotka viđena su u drugih 45 minuta.

Domaćin je poveo u 47. minutu preko Anđelka Jovanovića koji je bio precizan sa bijele tačke.

Preokret i pobjedu gostima donijeli su mladi Balša Vukotić u 63. poslije odbitka i Marko Đurišić u 78. minutu nakon ne baš najbolje reakcije doskorašnjeg čuvara mreže Sutjeske Suada Ličine.

JEDINSTVO U SERIJI, JEZERO U KRIZI

U derbiju sjevera Jedinstvo je u Beranama bilo bolje od Jezera (3:0).

Plavljani su upisali drugi poraz u drugom dijelu sezone, a treći zaredom, dok su Bjelopoljci ostvarili drugu pobjedu u nastavku šampionata i to bez primljenog gola.

Gosti su u vođstvo stigli u 18. minutu golom Milisava Peroševića.

Prednost Jedinstva duplirao je najbolji strijelac u istoriji 1. CFL Žarko Korać u 68. minutu.

Tačku na meč stavio je Ermin Imamović autogolom u prvom minutu sudijske nadoknade.

SUTJESKA I ARSENAL TREĆI PUT NERIJEŠENO

U posljednjoj utakmici današnjeg dijela programa Sutjeska i Arsenal podijelili su bodove na stadionu „kraj Bistrice“ (1:1).

Zanimljivo, ovo je treći ovosezonski duel dvije ekipe koji je završen bez pobjednika.

Malo toga viđeno je u prvih 45 minuta, ali u nastavku pored dva gola, bilo je šansi, uglavnom pred golom gostiju iz Tivta.

Sutjeska je povela u 54. minutu. Nakon kornera, Srđan Krstović je odložio loptu do Veljka Batrovića koji je efektno sa dvadesetak metara pogodio za 1:0.

U 69. minutu Šaleta Kordić je pogodio okvir gola, a izabranici Dragana Mijanovića deset minuta kasnije imali su zicer da dupliraju prednost i vjerovatno zatvore utakmicu, međutim Petar Aničić je sa šest-sedam metara prebacio čitav gol.

Kazna je stigla šest minuta kasnije u vidu rezervista. Hulijan Montenegro je izveo prekid, a iskusni Darko Nikač odlično reagovao i glavom matirao Vladana Giljena u bliži ugao – bio je to prvi i jedini šut Tivćana u okvir gola rivala.

U sudijskoj nadoknadi dvije kolosalne šanse za Sutjesku da dođe do sva tri boda. Prvo je udarac Krstovića sa ivice kaznenog prostora odlično odbranio danas sjajni Bojan Zogović, a minut kasnije nakon gužve u šesnaestercu gostiju Dragan Grivić je uhvatio volej, lopta je išla pod samu prečku, međutim Zogović je još jednom maestralno intervenisao i sačuvao bod svom timu.

Sutjeska je ostala četvrta sa 29 bodova koliko ima i Jezero, dok je Mornar treći sa četiri poena više.

Na zatvaranju ove runde, sjutra od 17 sati i 30 minuta Dečić će ugostiti Petrovac i pokušati pobjedom da preuzme vrh tabele.