Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Košarkaši Budućnost Volija prekinuli su niz od tri uzastopna trijumfa u Evrokupu, pošto su večeras u “Morači” poraženi od francuskog Pariza (77:74) u utakmici pete runde grupe B.

Podgoričani sada imaju skor (3-2), baš kao i gosti iz grada svijetlosti.

U jednom egal meču, u kome je gost uglavnom vodio prve dvije četvrtine (ne većom razlikom od osam poena) na poluvrijeme se otišlo neriješenim rezultatom (41:41).

U nastavku su “plavi” preokrenuli, bili u vođstvu tokom trećeg kvartala, da bi na startu odlučujuće dionice otišli prvi put na utakmici na dvocifren višak (65:55) na sedam i po minuta prije kraja meča.

Činilo se tada da će izabranici Vladimira Jovanovića upisati novi trijumf, međutim Pariz odgovara serijom 14:0 i vraća vođstvo koje je imao tokom većeg dijela meča (65:69), a Podgoričani su bili skoro šest minuta bez datog koša i čak 11 neiskorištenih napada u nizu.

Tu seriju konačno je prekinuo Kameron Rejnolds, a potom su Amerikanac i Petar Popović bili polovični sa penala za izjednačenje (70:70) na minut i 45 sekundi do konačnog zvuka sirene.

Gosti su odgovorili mini serijom 5:0, Alfa Kaba je pogodio za minust dva (74:76) na deset sekundi prije kraja.

Popović je poslao Aksela Tupana na liniju slobodnih bacanja, a ovaj promašio oba puta. Međutim Žuan Begarin je uhvatio loptu, a Bel-Hajns napravio faul, ponovo nad Tupanom.

Francuz je ovoga puta bio polovičan sa penala (74:77), ostalo je pet sekundi, ali je Aron Vajt promašio trojku za produžetak.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Amir Sims i Kajl Alaman sa po 13 poena, Žuan Begarin 12, po 11 poena dodali su Amar Gegić i Ismael Kamagate.

Kod Budućnosti najraspoloženiji Alfa Kaba sa 17 poena i 16 uhvaćenih lotpi, dok su dvocifren poenterski učinak imali još Fil But (15) i Tre Bel-Hajns (10).

U narednom kolu u Evrokupu “plavi” će gostovati Hapoelu u Tel Avivu za šest dana.