Fudbaleri Borusije Dortmund poraženi su od Majnca u gostima (3:0) u utakmici 33. kola Bundeslige.

Trener “milionera” Edin Terzić promijenio je čak 10 od 11 igrača koji su izborili plasman u finale Lige šampiona eliminisavši PSŽ.

Sva tri pogotka viđena su u prvom poluvremenu, ili bolje reći prvoj polovini prvog dijela.

Prednost Majncu donio je Leandro Bareiro uz malo sreće u 12. minutu.

Na 2:0 povisio je Jae-Sung Li u 19, da bi četiri minuta kasnije isti igrač postavio konačan ishod.

U nastavku utakmice mrežu domaće ekipe zatresao je Jusufa Mukoko, ali je gol poništen nakon VAR provjere zbog ofsajda.

Zanimljivo, da je Borusija prošle sezone upravo kiksala protiv Majnca (2:2) u posljednjem kolu, kada je na volšeban način ostala bez šampionske titule, jer pobjeda im je garantovala “salataru”.

Majnc je upisao velika tri boda u borbi za opstanak – trenutno je prvi iznad crte sa dva boda više od Union Berlina koji je u zoni baraža.

Što se tiče Borusije, ona je ostala na petom mjestu sa 60 osvojenih bodova, čak 14 više od šestoplasiranog Ajntraht Frankfurta koji bi takođe naredne sezone mogao da igra u eliti, ukoliko ekipa sa “Vestfalena” osvoji Ligu šampiona.