Kolo prije kraja fudbaleri Borusije Dortmund, Atletiko Madrida, Barselone i Lacija pridružili su se Bajernu, Real Madridu, Sosijedadu, Interu, Mančester sitiju i Lajpcigu u osmini finala Lige šampiona.

“Milioneri” su u grupi F, poznatijoj i kao “grupa smrti” pobijedili Milan na “San Siru” (3:1), dok je PSŽ na svom terenu u posljednjim sekundama izbjegao poraz od Njukasla i to golom Kilijana Mbapea sa penala (1:1).

“Rosoneri” su u šestom minutu imali penal, kada je Niko Šloterbek igrao rukom u svom šesnaestercu, a glavni sudija Ištvan Kovač pokazao na 11 metara. Loptu na bijelu tačku namjestio je Olivije Žiru, ali njegov udarac odbranio je odlični Gregor Kobel.

Četiri minuta kasnije penal na drugoj strani. Davide Kalabra je oborio Bajnoa-Gitensa, a rumunski arbitar još jednom pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Marko Rojs i pogodio za 1:0.

Ipak, domaćin je poravnao u 37. minutu, kada je Samuel Čukvueze prelako prošao kroz odbranu rivala i pogodio dalji ugao.

U 59. minutu prelijepa akcija koju je krunisao Bajno-Gitens. Deset minuta kasnije tačku na meč stavio je rezervista Karim Adejemi sa ivice kaznenog prostora, poslije očajne reakcije Majka Menjona.

Do kraja meča i jedni i drugi pogađali su okvir gola – Luka Jović na jednoj i Niklas Filkrug na drugoj strani.

PSŽ je na “Parku prinčeva” remizirao sa Njukaslom (1:1) od koga je prije 20-ak dana ubjedljivo izgubio na Ostrvu (4:1).

I večeras su “svrake” bile nadomak trijumfa koji bi ih približio nokaut fazi,vodili su od 24. minuta golom Aleksandera Isaka, međutim u osmom minutu sudijske nadoknade dosuđen je jedanaesterac za “svece”, koji je u gol pretvorio Mbape pa Parižani sada drže sudbinu u svojim rukama.

Milan u posljednjem kolu gostuje Njukaslu i mora da pobijedi ako želi među 16 najboljih, ali i da sačeka poraz PSŽ-a na “Signal Iduna parku”.

A u osmini finala je nakon tri godine i Barselona koja je pred svojim navijačima poslije preokreta savladala Porto (2:1).

Gosti su poveli u 30. minutu golom Pepea. Dva minuta kasnije “blaugrana” je izjednačila preko Žoaa Kansela.

Pobjedu i plasman u osminu finala omogućio je Žoao Feliks u 57. minutu, upravo nakon asistencije Kansela.

U istoj grupi u ranijem terminu Šahtjor je bio bolji od Antverpena minimalnim rezultatom i sada ima devet bodova, baš kao i Porto, pa će ova dva tima odlučivati međusobno na “Dragau” ko ide dalje, s tim da ekipi Serža Konseisaa odgovora i remi.

Atletiko Madrid je slavio u gostima protiv Fejnorda (3:1) i ovjerio prolaz u nokaut fazu.

“Kolćonerosi” su u vođstvo stigli poslije 14 minuta igre kada je Holanđanin Gertruida nespretno reagovao i matirao svog golmana.

U 57. minutu Mario Ermoso je duplirao prednost “jorgandžija”.

Zaostatak Fejnorda prepolovio je Mats Vifer u 77. minutu, da bi četiri minuta kasnije domaćin postigao još jedan autogol, ovoga puta Santijago Tomas Himenez i otklonio sve dileme oko pobjednika.

Stefan Savić ponovo je posmatrao meč sa klupe.

Trijumfom Atletika prolaz među 16 najboljih osigurao je i Lacio, koji je ranije danas golovima Ćira Imobilea pobijedio Seltik na “Olimpiku” (2:0).

Aktuelni prvak Evrope Mančester siti zadržao je maksimalan učinak, pošto je na “Etihadu” poslije velikog preokreta savladao Lajpcig (3:2).

Gost je vodio na poluvremenu zahvaljujući golovima Luisa Opende iz kontri u 13. odnosno 33. minutu.

U desetom minutu nastavka “građani” smanjuju preko Erlinga Halanda. Norvežanin je postao najmlađi igrač ikada (23 godine, tri mjeseca i sedam dana) koji je postigao 40 golova u elitnom takmičenju, učinio je to u samo 35 nastupa.

U 70. minutu Fil Foden je pogodio za izjednačenje. Tri minuta prije isteka regularnog toka potpuni preokret režirao je rezervista Hulijan Alvarez.

Malo prije gola Argentinca poništen je pogdak Fabiu Karvalju zbog ofsajd pozicije.

Siti ima 15 bodova, šest više od večerašnjeg protivnika i matematički je ovjerio prvo mjesto.

U istoj grupi Crvena zvezda je izgubila u Bernu od Jang Bojsa (2:0) i ostala bez evropskog proljeća.

“Crveno-bijeli” su imali svoje šanse, pri rezultatu 0:0 Šerif Endiaje je propustio dvije odlične prilike, a onda je Kosta Nedeljković pogodio sopstvenu mrežu u šestom minutu.

U 29. minutu Levin Blum duplira prednost, poslije ne baš sjajne Omrija Glazera.

Prije gola Bluma Osman Bukari je imao zicer, ali dao je sebi predug for i dozvolio Entoniju Raćopiju da uhvati loptu.

I u nastavku je Zvezda mogla da učini meč neizvjesnim, a najbliži tome bio je Hvang u 58. minutu, ali je stativa bila saveznik domaćina.

Jang Bojs nastavlja takmičenje u nokaut fazi Lige Evrope, dok će Zvezda u posljednjem meču dočekati Mančester siti.