Dok svakodnevno daju sve od sebe kako bi spasili ljudske živote koji nekad zavise i od sekunde, radnici Urgentnog kažu da se više od mjesec pitaju ko će njih zaštititi.
„Ko će obezbijediti da i mi možemo da radimo bez straha za svoju bezbijednost, zdravlje i opstanak. Radimo u uslovima koji su daleko od dostojanstvenog. Naš posao je stresan i i scrpljujuć, naš rad je izložen pritiscima i sve češćem nasilju. Kada mi zatražimo sigurnost, bolje uslove i dostojanstvene plate, nailazimo na zid ćutanja od onih koji su odgovorni za nas. Nikakav, nikakav poziv niti išta, baš ništa za ovih mjesec dana“, kazala je medicinska sestra Aleksandra Bajović.
Protest simbolizuje podignut glas ne samo radnika Urgentnog, već za sve pacijente, kao i one koji će tek potražiti pomoć, navodi Bajović i poručuje da su uprkos neadekvatnim uslovima i deficitu kadra rezultati veliki.
„Dosta je bilo ćutanja i ignorisanja, ne tražimo ništa što nije naše pravo, tražimo sigurnost pravdiu i poštovanje, nećemo stati dok ih ne dobijemo“, kazala je Bajović.
Okupljeni su poručili da će nastaviti sa protestima sve dok ne dobiju odgovor nadležnih.