Bajernova „petarda“ na terenu „fenjeraša“

Fudbaleri Bajern Minhena ne odustaju od odbrane prvaka Njemačke – Bavarci su danas ubjedljivo savladali posljednjeplasirani Darmštad u gostima (5:2) u utakmici 26. kola Bundeslige.

Bajern se približio vodećem Bajeru na minus sedam, a tim iz Leverkuzena svoj meč 26. runde odigraće sjutra, kada gostuje Frajburgu.

Nije baš najbolje počelo po goste. Igrao se 28. minut kada je Tim Skarke pogodio za vođstvo „fenjeraša“.

Ipak, već do poluvremena, Bajern je stigao do preokreta. Prvo je Džamal Musijala poravnao na 1:1 u 36. minutu, da bi u prvom minutu sudijske nadoknade Hari Kejn pogodio za prednost minhenskog velikana.

Bio je ovo 31. pogodak Engleza u prvenstvu u 26. nastupu.

Musijala je u 64. minutu povisio na 3:1, a sve dileme oko pobjednika otklonio je Serž Gnabri u 74. minutu.

U sudijskoj nadoknadi po gol na obje strane – prvo je pogodio Matijs Tel, a onda je poraz Darmštada ublažio Šveđanin Oskar Vilhelsmon.

Darmštad je na začelju sa 13 bodova, šest manje od Majnca koji je u zoni baraža.

Majnc je na svom terenu savladao Bohum (2:0), Hejdenhajm i Borusija Menhegladbah podijelili su bodove (1:1).

Union je u Berlinu bio bolji od Verdera (2:1), dok je sve bolji Augsburg poslije preokreta pobijedio Volfsburg na strani (3:1) uz dva gola Kritijana Jakića.