BUNDESLIGA/13. KOLO

Bajern može i bez Kejna, slavili Leverkuzen i Lajpcig

Bajer i Bajern su upisali rutinske pobjede nad Sent Paulijem 2:1, odnosno Hajdenhajmom 4:2, dok je Frankfurt zaustavljen u duelu sa Augsbrugom 2:2, epilog je popodnevnog programa 13. kola Bundeslige.
Foto: FC Bayern/X

Bavarci su golom Upamekana vodili na poluvremenu, da bi na startu nastavka Honsak izjednačio.

Ipak, „dodali su gas“ domaći nakon toga i preko Musijale i Gorecke stigli do 3:1. Pet minuta prije kraja smanjio je Dorš, ali je Musijala drugim golom zapečatio sudbinu Hajdenhajma.

Leverkuzen je golovima Taha i Virca već nakon 20 minuta vodio 2:0. Potom je šampion čuvao snagu za Ligu šampiona, pa ga nije poremetio ni gol gostiju u finišu za konačnih 2:1.

Frankfurt je poveo protiv Augsburga golom Eketikia u 55. minutu, ali su Tic i Esende u razmaku od deset minuta preokrenuli.

Uzzn je sačuvao Frankfurt poraza u 74. minutu.

Lajpcig je opravdao ulogu favorita na gostovanju Kilu 2:0. Šeško i Andre Silva su vratili svoj tim na pobjednički put, nakon dva uzastopna poraza.

Verder je pogotkom Stagea u 56. minutu odnio bodove iz Bohuma.

Ostavite komentar

0 Komentari
Inline Feedbacks
View all comments

Najnovije

Povezani članci