Budućnost i Dečić ujednačeni su na vrhu pred reprezentativnu pauzu. Oba tima imaju po 47 bodova nakon kompletiranog 26. kola domaćeg šampionata, ali su “plavi” lideri zbog bolje gol-razlike.

Aktuelni šampion je poražen minimalno od Mornara u Baru, dok su Tuzani u derbiju kola odigrali bez golova sa Sutjeskom na Zlatici.

MORNAR NAKON OSAM GODINA SAVLADAO BUDUĆNOST, ŠAMPIONU PRESUDILA MAJSTORIJA BAOŠIĆA

Mornar je nakon osam godina srušio Budućnost, a razliku u današnjem duelu napravio je fenomenalan gol defanzivca Jovana Baošića direktno iz slobodnog udarca u 50. minutu.

Barani su nastavili sa odličnim izdanjima, osamili su se na trećem mjestu i ne samo to, današnjim trijumfom uključili su se u trku za titulu, pošto imaju samo pet bodova manje od vodećeg dvojca.

Mornar je opet sačuvao mrežu, a zanimljivo da golman Stefan Popović nije primio gol skoro 500 minuta.

“Plavi” su bili bolji u prvom poluvremenu, dok u nastavku gotovo da nisu ni zaprijetili.

Na prvo pravo uzbuđenje čekalo se do 12. minuta, kada je Balša Sekulić sa desetak metara šutirao tik pored stative.

U 34. minutu nova šansa za Budućnost. Igor Ivanović se sjajno stuštio u šesnaesterac, odložio loptu Sekuliću na zicer, ovaj šutirao iz prve, međutim Popović je nestvarno nogom spriječio siguran pogodak, u nastavku je pokušao i Luka Mirković, ali njegov udarac je izblokiran.

Trenutak odluke dogodio se u 50. minutu. Ermin Seratlić je efektno petom odložio loptu za Baošića koji je snažnim udarcem sa oko 20 metara “pocjepao” mrežu nemoćnog Domazetovića.

U 72. minutu snažni Kris Marlon Ondong-Mba je mogao da zatvori utakmicu, ali je Filip Domazetović bio siguran.

Sedam minuta kasnije Milan Vušurović je umalo kaznio veliku grešku Adnana Orahovca, ali šutirao je malo pored gola.

Do kraja je Budućnost pokušala dva puta preko Miloša Raičkovića, ali u oba navrata Popović je uhvatio “živu” loptu.

Utakmicu na “Topolici” sa tribina je posmatrao selektor crnogorske reprezentacije Robert Prosinečki u društvu prvog čovjeka FSCG Dejana Savićevića.

NULA U SKROMNOM DERBIJU DEČIĆA I SUTJESKE

Dečić i Sutjeska podijelili su bodove na Zlatici, a meč je završen bez golova.

U jednoj lošoj fudbalskoj predstavi na stadionu Koma nije bilo mnogo uzbuđenja, a nešto bliži pobjedi bio je tim Miljana Radovića.

Veljko Batrović je u prvom poluvremenu zaprijetio u dva navrata, prvi put je šutirao u padu malo pored gola poslije centaršuta Dragana Grivića, dok je kod drugog pokušaja sa distance Igor Nikić bio na visini zadatka.

Nikšićani su bili opasni i krajem prvog dijela, ali Nikić se još jednom istakao.

U drugom dijelu Tuzani su imali loptu u nogama, od 75. minuta imali su igrača više zbog isključenja Dušana Vukovića zbog prigovora, međutim ni u takvoj konstalaciji snaga nisu uspjeli da stvore nijednu šansu, probao je u sudijskoj nadoknadi Anrej Bajović glavom, ali bilo je to prelako za Stojana Vukčevića koji je danas bio među stativama u odsustvu kapitena Vladana Giljena zbog kartona.

Imala je Sutjeska priliku u 84. minutu, pokušao je Anto Babić glavom nakon kornera, ali Nikić se nije dao prevariti.

Dečić tako ni treći put ove sezone nije uspio da savlada današnjeg rivala, prethodna dva susreta završena su bez pobjednika, dok je u prvom susretu dvije ekipe Sutjeska bila ubjedljiva u gostima (4:0).

Rudar je na svom terenu poražen od Jezera minimalnim rezultatom.

Gol koji je napravio razliku postigao je Fakundo Aranda i to vrlo efektno u 82. minutu.

Rudar je ostao na začelju zajednom sa ekipom Mladosti koja je u prvom meču dana poražena na “DG areni” od tivatskog Arsenala (2:1).

Arsenal je prekinuo seriju od pet mečeva bez pobjede (četiri remija i poraz) i upisao prvi trijumf poslije tačno mjesec dana kada su na svom terenu bili bolji od Jezera (3:1).

S druge strane Mladost je na debiju novog trenera Slavoljuba Bubanje pretrpjela šesti poraz na posljednjih sedam mečeva.

“Žuti” su poveli u već u drugom minutu preko Anđelka Jovanovića. Preokret Arsenala režirali su Argentinci – prvo je Hulijan Montenegro poravnao u 17. minutu, da bi Jan Pulejo pogodio za pobjedu u 51. minutu.

Domaćin je od 37. minuta igrao sa igračem manje, pošto je Ognjen Đinović za tridesetak sekundi dobio dva žuta kartona.

Petrovac je pred svojim navijačima slavio protiv Jedinstva (1:0).

Gol odluke postigao je Slobodan Babić u 47. minutu.

SAMO ŠEST GOLOVA NA PET MEČEVA

Svega šest golova viđeno je u ovom kolu, od čega polovina na “DG areni”. Sada slijedi dvonedjeljna pauza zbog reprezentativnih obaveza, a 27. kolo na programu je 30. marta.