Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore ovjerila je plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva u Budimpešti.

“Ajkule” su u trećem meču grupe A savladale Brazil 20:5 (4:0, 6:2, 7:0, 3:3) i zakazale meč sa Japanom.

Izabranici Vladimira Gojkovića maltene su odradili lakši trening protiv inferiornog rivala koji objektivno nije imao nikakve šanse u ovom duelu.

Sve je bilo riješeno nakon uvodnih osam minuta kada je na semaforu stajalo (4:0) u korist naše ekipe.

Brazilci su prvi gol postigli tek u 10. minutu utakmice, kada je Roberto Freitaš matirao Dejana Lazovića

Već na poluvremenu bilo je “plus osam” za naš tim (10:2).

U trećoj dionici “ajkule” su bile najraspoloženije, baš kao i u prvoj rivalu nijesu dozvolile da postigne gol, a pogodile su mrežu Barele čak sedam puta.

U odlučujućem kvartalu crnogorski vaterpolisti su se malo opustili, što su “karioke” iskoristile i uspjele koliko-toliko da ublaže svakako ubjedljiv poraz…

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Dušan Matković, Uroš Vučurović i Kanstantin Averka sa po tri gola.

Po dva gola postigli su Dušan Banićević, Vlado Popadić, Bogdan Đurđić, Miroslav Perković i Marko Mršić dok se u strijelce upisao još Uroš Čučković.

Meč bez pogotka završili su Vasilije Radović i Marko Petković.

Odličan na golu bio je Dejan Lazović sa 10 intervencija, uz to odbranjen peterac.

Strijelci za Brazil bili su Roberto Freitaš, Gustava Kutinja, Italo Žoze Vizakre, Rafael Real i Lui Silva.

Igrač više: Brazil (8/3), Crna Gora (10/8).

Petar Tešanović je u prošlom meču protiv Gruzije u drugoj četvrtini doživio povredu vrata, a nakon toga nije bio među stativama.

Prema zadnjim informacijama očekuje se da on bude spreman za meč sa Japanom.

Crna Gora je završila kao druga u grupi sa četiri boda. Na startu je poražena od domaćina i jednog od favorita za medalju Mađarske (12:8).

U prošlom kolu “ajkule” su teže od očekivanog savladale Gruziju (10:9) i danas objektivno najslabijeg rivala u grupi Brazil (20:5).

Meč osmine finala protiv Japana na programu je u ponedjeljak od 14 časova.

Pobjednik tog duela igraće u četvrtfinalu protiv Španije koja je izborila direktan plasman među osam najboljih kao prva u grupi C ispred Italije.